Телефонуй:

phone (095)-822-93-30 (098)-387-38-62

Щодо можливості розподілу особових рахунків на оплату житлово-комунальних послуг

Thursday May 11th, 2017

Житлово-комунальні послуги – це послуги, з якими ми стикаємося щодня. Це послуги щодо прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, а також послуги пов`язані із забезпеченням водопостачання та водовідведення, газо- та електропостачання, опалення, вивезення побутових відходів.
Особовий рахунок – це своєрідний ідентифікатор споживача житлово-комунальних послуг. По особовому рахунку можна отримати інформацію про нарахування, відслідкувати здійснення оплат та подати показники приладу обліку. Як правило вищевказані дані доступні на даний час і в режимі онлайн.
У випадку, коли майно перебуває у спільній власності кількох осіб, особовий рахунок оформляється на одного із співвласників, однак обов`язок по сплаті житлово-комунальних послуг усі співвласники несуть солідарно.
Нерідко трапляються випадки, коли між співласниками не має згоди щодо оплати отриманих житлово-комунальних послуг, хтось відмовляється брати участь в оплаті послуг. В такому разі виникає питання про розподіл особових рахунків.
Як випливає з положень Правил користування приміщеннями житлових будинків та гуртожитками, затверджених Постановою КМУ від 08.10.1992р. № 572 (п.10), Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України від 27.06.2008р. №190 (п.3.9), Правил надання послуг з газопостачання, затверджених постановою КМУ від 09.12.1999р. № 2246 (п.4) відкриття окремих особових рахунків на кожного із співвласників можливе лише після виділення часток кожного із співвласників в натурі та встановлення окремих облікових приладів на споживання води, газу, електричної та теплової енергії.
Якщо ж житлове приміщення не приватизоване, а перебуває у державній чи комунальній власності , то тут потрібно ставити питання не про розподіл особових рахунків, а про укладення окремого договору найму на одного з членів сім`ї.
Як вбачається з положень житлового законодавства України, укладання окремого договору найму на одного з членів сім`ї допускається, якщо жила площа, що припадає на нього, може бути виділена у вигляді окремої квартири, чи іншого ізольованого приміщення, що складається з однієї або кількох кімнат. Також законодавець передбачив необхідність дотримання мінімальних норм жилої площі, що становить 13,65 кв.м.
Що ж стосується судової практики, то потрібно відмітити, що немає єдності та однозначності у вирішенні даної категорії справ, тому при виникненні спірних питань потрібно виходити із конкретних обставин справи та наявної доказової бази.

Попередній запис на консультацію

Звертайтеся за професійною
консультацією