Телефонуй:

phone (095)-822-93-30 (098)-387-38-62

Що потрібно пам`ятати, коли ви потрапили в ДТП

16th, 2017

Дорожньо-транспортні пригоди – це звикла річ, що не викликає жодного здивування чи особливого ажіотажу. Щодня ми чуємо новини про ДТП, які трапилися на дорогах нашого міста  по радіо чи телебаченні. Практично кожен другий з нас водій, тому вважаємо, що знаємо про дорожньо-транспортні пригоди практично все. Однак, коли самі потрапляємо у ДТП, що завжди є неприємним і стресовим для кожного, ми не завжди можемо правильно себе повести, розгублюємося, забуваємо про необхідні дії для мінімізації своєї відповідальності.

Отож, якщо ви стали винуватцем ДТП і ваша відповідальність застрахована згідно договору  обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності (тобто у вас є автоцивілка), вам необхідно негайно, але не пізніше 3 робочих днів повідомити про дорожньо-транспортну пригоду страхову компанію.

Звертаю вашу увагу на те, що неповідомлення страховика, надає останньому право на звернення до вас із регресним позовом  про стягнення виплачених потерпілому коштів. Також право на регрес страховик має і у випадку, коли ви керували автомобілем у стані алкогольного, наркотичного сп`яніння чи під впливом лікарських препаратів; чи відмовилися від проходження огляду щодо наявності сп`яніння; причиною ДТП була технічна несправність вашого автомобіля; керували автомобілем, не маючи відкритої необхідної категорії.

Якщо ж ви потерпіла сторона, ваш автомобіль має оглянути представник страхової протягом 10 робочих днів, з для повідомлення про ДТП. Якщо ж страховий комісар протягом вищезазначеного строку не з`явиться, ви можете на власний розсуд обрати експерта для визначення вартості пошкодженого майна. У цьому випадку вартість проведення експертизи відшкодовується за рахунок страхової компанії. Заява про отримання страхового відшкодування подається протягом 30 днів, з дня повідомлення про ДТП.

Пам`ятайте, що потерпіла сторона має право на отримання страхового відшкодування  не пізніше 90 днів з моменту подання заяви на таке відшкодування. У разі прострочення страховою компанією, передбачених законом строків на здійснення страхових виплат, ви маєте право захистити своє право у судовому порядку із додатковим нарахуванням пені, за кожен день прострочення виплати, та 3% річних.

Хотіла б також зазначити, що потерпілий  у ДТП може звертатися про відшкодування завданої шкоди і безпосередньо до винуватця дорожньо-транспортної пригоди, незважаючи на те, що під час ДТП його відповідальність була застрахована, що відповідає правовій позиції Верховного Суду України по справі № 6-2808цс15 від 20.01.2016р..

Думаю необхідно детальніше зупинитися на випадках, коли учасники дорожньо-транспортної пригоди можуть не викликати поліцію, а самостійно скласти повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (так званий європротокол):

  • транспортні засоби застраховані;
  • між учасниками ДТП є згода щодо обставин події;
  • водії не перебувають у алкогольного, наркотичного сп`яніння чи під впливом лікарських препаратів;
  • шкода завдана лише майну (немає тілесних ушкоджень чи смертельних випадків).

Основними перевагами такого способу оформлення ДТП є те, що винуватець пригоди не підлягає адміністративній відповідальності, а потерпіла особа швидко отримує страхове відшкодування. Однак складаючи європротокол потрібно пам`ятати, що страхова компанія зможе виплатити потерпілому шкоду лише в межах ліміту, встановленого Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, який з лютого 2016р. становить 50000, 00 грн.

Тому у кожному випадку намагайтеся об`єктивно оцінити завдану шкоду, детально зважити усі обставини ДТП, будьте уважними до деталей, а при потребі звертайтеся за допомогою до фахових адвокатів та незалежних страхових комісарів.

З інших питань (юридичні послуги, які надає адвокат Оксани Туркас у Львові) можете залишити заявку на безкоштовну консультацію або зателефонувати.

 
 

Попередній запис на консультацію

Звертайтеся за професійною
консультацією