Телефонуй:

phone (095)-822-93-30 (098)-387-38-62

Як здійснити реєстрацію народження дитини?

Wednesday February 22nd, 2017

Загалом реєстрація народження дитини проводиться органами реєстрації актів цивільного стану на підставі:

  • медичних документів про народження, встановленої законом форми;
  • заяви батьків або одного з них (родичів – коли батьки померли, представника медичної установи, де народилася дитина).

Реєстрацію народження потрібно здійснити протягом 1 місяця з моменту її народження та протягом 3 днів, якщо дитина народилася мертвою, за місцем її народження або проживання батьків.

Трапляються випадки, коли дитину не було зареєстровано у передбачені законом строки і реєстрацію необхідно здійснити по досягненні дитиною 1 року чи більше. У такому разі реєстрація проводиться органами РАЦСу за  заявою батьків чи одного з них, родичів – коли батьки померли, представника медичної установи, де народилася дитина або де вона перебуває, довідки з місця проживання та документів про її народження і перебування.

Коли дитина народилася за межами медичного закладу, то необхідні для здійснення реєстрації народження дитини документи видає медичний заклад, що оглянув матір та дитину або медична консультаційна комісія. Якщо у вас з певних причин відсутні медичні документи про народження, вам необхідно буде звернутися в суд із заявою, що розглядається в порядку окремого провадження. Таке рішення не замінює свідоцтво про народження, а буде підставою для звернення до компетентних органів про його отримання.

Реєстрація дитини, народженої в іноземній державі

У разі народження дитини в іншій країні, батькам необхідно протягом місяця звернутися у посольство України або консульську установу України для здійснення реєстрації народження дитини та реєстрації набуття дитиною громадянства України.

Якщо така реєстрація не була проведена дипломатичним представництвом України, а також іноземною державою, для реєстрації дитини в Україні вам необхідно буде представити в органи РАЦСу легалізовані належним чином медичні документи, що засвідчують факт її народження. За відсутності таких документів, реєстрація дитини здійснюється на підставі рішення суду.

Слід пам`ятати, що у випадку реєстрації дитини іноземною державою та видачі дитині свідоцтва про народження належного зразка, повторна реєстрація дитини в Україні не допускається.

Реєстрація дитини, народженої на тимчасово окупованій території України

Зважаючи на те, що держава Україна не визнає будь-яких документів, виданих самопроголошеними ДНР і ЛНР, а також на території окупованого Криму, реєстрація народження дитини, яка народилася на таких територіях здійснюється органами РАЦСу на підставі рішення суду. Така заява подається батьками чи представниками дитини не залежно від місця проживання до будь-якого суду на території України. Справа розглядається судом в порядку окремого провадження.

З інших питань (перелік юридичних послуг, які надає адвокат Оксани Туркас у Львові) можете залишити заявку на безкоштовну консультацію або зателефонувати.

 

Попередній запис на консультацію

Звертайтеся за професійною
консультацією