Телефонуй:

phone (095)-822-93-30 (098)-387-38-62

Опубліковано зміни до Конституції України

Saturday July 9th, 2016

29 червня 2016 року офіційне видання “Голос України” опублікувало зміни до Конституції України в частині правосуддя.

Зміни передбачають наступе: реорганізацію Вищої ради юстиції до Вищої ради правосуддя; позбавлення Президента права створювати суди; закріплення за парламентом повноважень по створенню, ліквідації та реорганізації судів; позбавлення Ради повноважень призначати суддів безстроково та давати згоду на їх затримання і арешт з передачею останніх повноважень до Вищої ради правосуддя; позбавлення Президента, парламенту і з’їзду суддів права звільняти суддів Конституційного Суду – суддя зможе бути звільнений тільки за рішенням не менше двох третин складу Конституційного Суду.

Документ підвищує з 25 до 30 років мінімальний вік для заняття посади судді і при цьому вводить систему конкурсного відбору для призначення суддів.

Також документом збільшується термін повноважень генерального прокурора з 5 до 6 років, але забороняється йому займати цю посаду 2 терміни поспіль.

Крім того, зміни передбачають введення інституту конституційної скарги (скарги на протиріччя Основному закону застосованого в кінцевому судовому рішенні закону при вичерпанні всіх інших національних засобів правового захисту) і дозвіл Конституційного Суду визначати конституційність питань які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою питань (за зверненням Президента чи не менше 45 депутатів Ради).

Всі ці зміни вступлять в силу через три місяці з наступного після опублікування закону про внесення змін до Конституції в частині правосуддя дня.

Попередній запис на консультацію

Звертайтеся за професійною
консультацією